آموزش هرس درخت گردو

صفر تا صد هرس درخت گردو

درخت گردو، از نظر باغداران و کشاورزان از مهم ترین و پر سود ترین درختان به شمار می آید. درخت گردو از چند جهت سود آور و پر فایده است. از میوه ی خوش طعم و پر خاصیتش گرفته تا برگ و چوب درخت گردو دارای سود و مورد استفاده است. درخت گردو به دلیل ویژگی هایش در بین کشاورزان و باغداران محبوبیت بسیاری دارد. ویژگی هایی مثل مقاومت بالا در برابر سرما و گرما، نگهداری بسیار آسان و مهم تر از همه ، تحمل زیاد در برابر آفات و بیماری ها ، این محصول را به محصولی کم هزینه و محبوب تبدیل کرده است. به همین دلیل است که محافظت و توجه به سلامتی درخت گردو از جمله هرس به موقع و کافی، از مهم ترین وظایف هر باغدار و کشاورز صاحب باغات گردو به شمار می آید.

ادامه مطلب

مراحل آموزش اصلاح و بهبود خاک

امروزه برخی از باغداران در برابر انواع چالش های اصلاح و بهبود خاک مزارع خود قرار گرفته اند. چرا که سایر خاک ها برای رشد محصولات خوب نیستند و لذا بهبود و اصلاح خاک، وظیفه مشترکی برای کارگران کشاورزی است، چه در پروژه های کوچک و چه بزرگ.

بنابراین به منظور  بهبود و اصلاح مؤثر خاک، فرد باید برخی از مهارت ها و استراتژی های خاص را فرا گیرد. در اینجا برخی از روش های متداول اصلاح و بهبود خاک و افزایش عملکرد موثر در یک قطعه زمین ارائه شده است.

ادامه مطلب