راهنمای خرید

راهنمای خرید نهال در شهریار

شهرستان شهریار :

از شهرستان‌های استان تهران است است که مرکز آن، شهر شهریار می‌باشد.ین شهرستان به نگین سرسبز غرب تهران مشهور است که در آن انواع میوه‌ها کشت می‌شود. زبان بومی این شهر فارسی و ترکی آذربایجانی است. این شهریار از شهر های جلگه ی محسوب میشود و آب وهوای معتدل  دارد .دارای قنات جدید و آب از رودخانه ی کرج است شغل مردم زراعت و باغداری است و محصولات این قصبه غلات، انگور . چغندرقند . سیب زمینی و انواع میوه‌جات است .شهریار دارای یک جریان هوایی است که به نام باد شهریار شهرت یافته‌است. جهت وزش این باد در منطقه از غرب به شرق با اندکی تمایل به سمت جنوب است.

آب و هوای شهریار:

شهریار به علت وجود باغ های فراوان دارای هوای مطبوعی است، به همین علت شهریار به ریه استان تهران و نگین سبز تهران معروف است.

جریان هوایی معروف به باد شهریار که از سمت غرب به شرق میباشد، هوای فرح بخشی را در این مکان به وجود اورده است.

میانگین سالانه دمای هوا که در حقیقت روزانه دمابرای تمام سال و مهمترین پارامتر اقلیمی است از ۶/۶ سانتیگراد تا ۷/۱۶ درجه سانتیگراد متغیر است . گرمترین ماههای سال در شهریار تیر و مرداد و سردترین آنها دی و بهمن می باشد ، رطوبت نسبی در این شهرستان سالانه ۴/۴۵ درصد بوده که بیشترین آن در دی و بهمن ماه و کمترین آن مربوط به مرداد و شهریور است بنابراین مناطق کم ارتفاع و مرتفع تهران می توان محصولات زود گل و دیرگل را کشت کرد.

همه این موضوعات و نکات به شما امکان می دهد بهترین محصولات کشاورزی برای پرورش و خرید نهال در شهریار را با توجه به آب و هوا بشناسید. گیاهان دیرگل برای اقلیم های کوهستانی که از یخبندان زمستانی در امان هستند مناسب است و برای شروع جوانه ها بعد از سرمای یخبندان می توان گیاهان زودگل را در نواحی شهریارکاشت.

استان تهران یکی از پربارترین استان های کشور در تولید محصولات کشاورزی اعم از باغی و زراعی است.این استان که به دلیل بارندگی بیشتر نسبت به بیش تر استانهای کشور دارای سطح آبهای زیرزمینی بالاتری می باشد بخش بزرگی از کشاورزی به صورت دیم را نیز به خود اختصاص داده، باغداری یا کشاورزی به صورت دیم برای کشاورز مزایایی دارد به طوری که دیگر نگران آبیاری یا تامین آب نباشد.

خرید نهال در شهریار:

شاید از شما کشاورز عزیز این سوال پرسیده شود که در خرید نهال در شهریارچه مواردی را باید در نظر گرفت؟ در ادامه برخی از مهم ترین عواملی که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید را شرح خواهیم داد:

• شهریار اغلب زمستان های سرد با هوای سرد دارد، پس درختانی را انتخاب کنید که بتوانند سرمای شدید را تحمل کنند.

• درختانی معتدله با نیاز سرمای زیاد برای کاشت در این مناطق مناسب هستند.

• تابستان های تهران خنک و معتدل است، بنابراین انتخاب درختانی که برای رسیدن میوه به هوای گرم تابستانی نیاز دارند برای این شهر مناسب نیست.

• ساختار خاک این شهر سبک است و درختانی که نیاز به خاک سنگین تری دارند برای این شهر مناسب نیستند.

• این شهر در سال های اخیر زمستان های طولانی داشته و یا احتمال سرمازدگی بهاری وجود دارد، بنابراین در این شهر باید از درختانی استفاده کرد که شکوفه کامل دارند تا درختان بتوانند از سرمای دیررس بهاره فرار کنند.

• باغداران با انتخاب درختان با نیاز آبی کم نیز می توانند باغات دیم را ایجاد کنند زیرا میزان بارندگی سالانه در این شهر می تواند نیاز درختان میوه را تامین کند اما در هر صورت باغات آبی بازدهی بالاتری خواهد داشت.

باغبانی در شهریار:

باغبانی در شهریار یکی از گرایش های اصلی کشاورزی در این شهر است که به تولید محصولات باغی باکیفیت و کارآمد در کل کشور معروف است و یکی از دلایل اصلی تولید محصولات باکیفیت پس از خرید نهال با کیفیت از نهالستان معتبر، انتخاب نهال مناسب با شرایط آب و هوایی خاص این شهر هستند. باغداران باید در زمان انتخاب اطلاعات کامل و کافی از آب و هوای منطقه داشته باشند و نهال مناسب را خودشان انتخاب کنند یا از کارشناسان نهالستان مشاوره و راهنمایی بخواهند. بزرگترین نهالستان شناخته شده در شهریار باید بتواند اطلاعات کافی را در مورد انتخاب گونه های درختی مناسب در اختیار باغدار قرار دهد، نهالستان هایی مانند فراز نهال که از جمله این نهالستان ها هستند، نهال ها را با قیمت منصفانه و اطلاعات کامل ارائه می دهند. قیمت نهال اصلاح شده زیر نظر جهاد کشاورزی در شهریار توسط نهالستان های معتبر ارائه شده و باغداران با خیال راحت می توانند نسبت به احداث باغ خود اقدام نمایند.

ارقام مناسب برای کاشت و خرید نهال در شهریار:

همسایگی با دشت‌ کویر، وجود رشته‌کوه‌های البرز و وزش بادهای غربی که باران را به همراه می‌آورد، از مهم‌ترین عوامل آب و هوای این استان است. به همین دلیل است که برای خرید نهال در استان تهران گاه واریته های متضاد هم خواهید داشت و میوه هایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد، در ارقام مختلف و در بخش های مختلف این استان قابل کاشت هستند. بنابراین درباره کاشت هر یک لازم است به طور مجزا تحقیق به عمل آورید.

نهال گردو، تجاری ترین نهال برای خرید در شهریار:

تعدادی از گونه های گردوهای مرغوب مانند نهال گردو چندلر و نهال فرنور را می توان در مناطق شمال و شمال غربی شهریار پرورش داد. علاوه بر این می توان ارقام زود گل گردو را در بخش های مرکزی و کوهپایه ای این استان کشت کرد.

نهال سیب پرفروش ترین محصول برای خرید در شهریار:

برخی از ارقام سیب می توانند در شهرهای شمال و شمال غربی تهران محصولدهی خوبی داشته باشند. شهرهایی مانند دماوند، رودهن و بومهن و شهریار می توانند بهترین میزبان ارقام سیب با کیفیت باشند.

نهال انگور، گزینه تجاری خرید نهال در شهریار:

انگور یکی دیگر از میوه هایی است که در تهران به راحتی می توانید تهیه کنید.بهترین ارقام انگور را می توان در مناطق غربی و شمالی تهران کشت کرد.مخصوصا شهریار ارقامی مانند انگور قرمز بی دانه، انگور بلک ویلیام، انگور شانی و … که هر کدام مختص مناطق خاصی از استان تهران است و برای انتخاب می توانید از مشاوره رایگان نهالستان فراز نهال استفاده کنید.

نهال گلابی، پرفروشترین نهال برای خرید در شهریار:

گلابی میوه ای است که در مناطق معتدل، مرطوب و کوهپایه ای بهتر رشد می کند. این میوه قبل از اینکه در تابستان به ثمر بنشیند در زمستان باید سرمای زمستانی کافی داشته باشد و اگر نیاز سرمایی آن تامین نشود، نمی تواند میوه خود را حفظ کند. بنابراین مناطق کوهپایه ای وجلگه ای شهریار بهترین منطقه برای کاشت گلابی در این استان خواهد بود.

نهال آلو، میوه ی پرفروش و پر استفاده برای خرید در شهریار:

اگر در مورد غرب و شمال شهریار صحبت کردیم. نهال آلو آنجلا از بهترین نهال های میوه قابل کشت در این مناطق هستند که از نظر مقاومت در برابر سرما  جزو بهترین ها هستند.

نهال هلو، نهالی پر سود برای خرید در شهریار:

هلو یکی از میوه هایی است که در مناطق گرم و خشک  وسردسیری به خوبی رشد می کند.در نظر داشته باشید که هلو دارای انواع دیرگل و زودگل نیز می باشد و برای انتخاب صحیح آن بهتر است از مشاوران نهالستان فراز نهال کمک بگیرید.

نهال زردآلو، نهال تابستانی پر طرفدار در شهریار:

یکی دیگر از میوه های خوشمزه، پرطرفدار و پرباری که در شهریار  وبخش های کوهپایه ای به خوبی رشد می کند، درخت زردآلو است. از مزایای کاشت نهال زردآلو می توان به قیمت بالای میوه و عملکرد اقتصادی عالی آن اشاره کرد. برای پرورش انواع مختلف زردآلو، بسته به آب و هوا می توانید انواع زود گل یا دیرگل را انتخاب کنید.

نهال آلبالو، برای خرید نهال در شهریار:

درختان آلبالو در اکثر مناطق آب و هوایی رشد می کنند. اما برای باردهی آن طور که باید باشد، به آب و هوای خاصی نیاز دارد.این گیاه معمولاً در مناطق مرطوب و معتدل با زمستان های معتدل و تابستان های نسبتاً گرم نتایج بهتری خواهد داشت. بنابراین می توان انتظار کاشت آلبالو را درمنطقه شهریار داشت.

بهترین نهالستان در شهریار:

با توجه به تنوع نهال و ارسال نهال به سراسر ایران بهترین نهالستان در شهریار نهالستان فرازنهال می باشد. در مجموعه نهالستان فرازنهال می توانید بهترین ارقام نهال را برای انواع میوه های دیر گل و زود گل برای ایجاد باغ تهیه کنید و با مشاوران انتخاب نوع (بذری، پیوندی و …) تماس بگیرید. برای خرید نهال به تعداد محدود و بزرگ می توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس بگیرید و با ارائه مشخصات زمین خود و وضعیت باغ، با مشورت کارشناسان نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید.

خلاصه ای از راهنمای خرید نهال در شهریار:

به طور کل، پایتخت کشورمان آب و هوای متفاوتی برای پرورش مهم ترین میوه ها در ایران و جهان دارد. بسیاری از ساکنان شهریار اگر به باغبانی عادت داشته باشند می توانند از این موقعیت بهره زیادی ببرند. اگر نهال مناسب را بشناسید و بهترین نهالستان شهریار را انتخاب کنید با رزرو و دریافت مشاوره از نهالستان فراز نهال این مشکل برطرف می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا